Rozwiązania wypracowane w pandemii pozostaną na zawsze
Nie wrócimy w pełni do przedpandemicznych nawyków. Handel w jeszcze większym stopniu przeniesie się do internetu, a wirtualne spotkania na stałe zagoszczą w naszym grafiku. Dostawcy aplikacji i oprogramowania zacierają ręce.
Hiperautomatyzacja – to termin, który jeszcze kilka lat temu nie istniał. Dziś jest wskazywany jako jeden z kluczowym trendów na globalnym rynku IT. Według Gartnera wydatki na hiperautomatyzację w 2022 r. wzrosną do prawie 600 mld dolarów, czyli o 24 proc. względem 2020 r.
Dane, analiza
i automatyka
Do 2024 r. firmy dzięki hiperautomatyzacji mogą obniżyć swoje koszty operacyjne nawet o 30 proc.
– Hiperautomatyzacja w postcovidowej rzeczywistości stała się już nie opcją, ale warunkiem przetrwania. Mówimy tutaj przede wszystkim o automatyzacji procesów biznesowych i ich digitalizacji – komentuje Marcin Pleszko, dyrektor ds. produktu Sagra Technology. Dodaje, że hiperautomatyzacja pozwala zautomatyzować procesy analogowe, które jeszcze w ogromnej liczbie firm odbywają się na papierze. Ale co najważniejsze, z każdą aktywnością cyfrową powstają dane, które mogą zostać wykorzystane do optymalizacji biznesu i zdobywania przewagi konkurencyjnej.
W ostatnich latach jesteśmy świadkami eksplozji danych, a pandemia jeszcze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta