Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Filantropia daje podatkowe korzyści

30 sierpnia 2021 | Prawo co dnia | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorca angażujący się w działania na rzecz lokalnej społeczności może rozliczyć poniesione wydatki w kosztach.

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, to coraz popularniejsza w polskich firmach idea. Zaangażowanie w lokalne projekty przynosi przedsiębiorcom różne korzyści. Swoje dokłada też fiskus, który pozwala rozliczać wydatki w podatkowych kosztach. Potwierdza to najnowsza interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Z pytaniem do fiskusa wystąpiła podatkowa grupa kapitałowa, w której skład wchodzi 30 spółek. Angażuje się w programy społecznej odpowiedzialności biznesu w różnych dziedzinach życia. Na przykład prowadzi działania na rzecz ochrony środowiska, takie jak sadzenie lasów, reintrodukcja sokoła wędrownego czy montowanie platform wynoszących gniazda ponad linie elektroenergetyczne.

Inwestuje też w sport zarówno wyczynowy, jak i amatorski. Organizuje treningi, spotkania znanych sportowców z młodzieżą, lekcje wf., udostępnia niepełnosprawnym dzieciom bilety na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament