Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z respektem dla rzeczywistości

30 sierpnia 2021 | Komentarze | Michał Szułdrzyński

Debata Trzaskowskiego z Tuskiem pokazała, jak różnią się obaj politycy opozycji. Szef PO udowodnił jednak, że jest politykiem z wyższej kategorii wagowej.

Choć dziś Platforma Obywatelska znajduje się w zupełnie innej sytuacji niż kilka miesięcy temu, gdy Rafał Trzaskowski ogłaszał projekt Campus Polska Przyszłości, warto przypomnieć, jaki był wówczas pomysł na to wydarzenie. Prezydent Warszawy zdał sobie sprawę, że PO coraz bardziej staje się obciążeniem niż wartością dodaną, postanowił więc stworzyć za pomocą letniego festiwalu wehikuł, który przyciągnie do opozycji młodych ludzi i nowych wyborców, dla których szyld Platformy nie był wystarczająco atrakcyjny.

Jednak po powrocie Donalda Tuska sytuacja zmieniła się diametralnie. Notowania tej partii rosną, a były premier doskonale rozumie, na czym polega gra na polaryzację społeczną i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament