Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lobbują w Sejmie na rzecz praw Noego

30 sierpnia 2021 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Niewielka religia ma aż czterech oficjalnych lobbystów przy Wiejskiej. Ich zdaniem świat powinien wrócić do prawa naturalnego.

Zakazy bałwochwalstwa, zabójstwa, kradzieży, rozwiązłości, bluźnierstwa i okrucieństwa wobec zwierząt, a także nakaz ustanowienia sprawiedliwego systemu prawnego – to siedem przykazań moralnych, które według Biblii hebrajskiej były dane Noemu przez Boga. Zdaniem Żydów każdy, kto według nich postępuje, ma udział w przyszłym świecie. Wyznawców tej formy judaizmu dla nie-żydów jest na całym świecie około 20 tys., a w Polsce ponad 100. Ale i tak mają aż czterech oficjalnych lobbystów w Sejmie.

By zostać lobbystą przy Wiejskiej, wcześniej trzeba uzyskać wpis do specjalnego rejestru w MSWiA. Ogólnie osób wykonujących zawodową działalność lobbingową w Sejmie jest tylko 18. Na czele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament