Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżet na 2022 r. skąpy dla nowych członków PPK

30 sierpnia 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: Rzeczpospolita

W projekcie budżetu rząd przewidział mało pieniędzy na dopłaty roczne dla nowych uczestników PPK. Eksperci oceniają więc, że może być ich tylko 80 tys., ale PFR spodziewa się większej liczby.

 

W projekcie budżetu państwa na 2022 r. w ramach Funduszu Pracy na pracownicze plany kapitałowe rząd zapisał 584 mln zł. Te pieniądze będą przeznaczone na dopłaty roczne za 2021 r. i wpłaty powitalne w 2022 r.

80 tys. nowych w PPK?

– Zakładając, że zgodnie z ostatnimi danymi w PPK jest około 2,350 mln osób i że zdecydowana większość z nich otrzyma dopłatę roczną, ponieważ uczestniczą w tym programie co najmniej od pierwszej połowy 2021 r., czyli spełnią warunki do otrzymania dopłaty, to na ten cel zostanie wykorzystane około 564 mln zł – szacuje Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. – Oznacza to, że skoro opłata powitalna to 250 zł, to dla nowych uczestników programu przewidziano około 20 mln zł. To oznacza, że rząd szacuje, że do PPK przystąpi w najbliższych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament