Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Donald robi politykę i anty-PiS, a ja pytam, co dalej

30 sierpnia 2021 | Kraj | Michał Kolanko
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita

Aby wygrać wybory, nie wystarczy liczyć, że PiS będzie słaby i ludzie się rozczarują – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, polityk PO.

Wokół Campus Polska powstaje pewnego rodzaju nurt. Jaki jest i na czym się opiera?

Po kampanii prezydenckiej stało się jasne, że nie wygramy wyborów bez partii politycznych. Partie polityczne jednak nie wystarczą. Stało się też jasne, że konieczne jest zagospodarowanie energii ludzi, którzy chcą się angażować w życie polityczne, ale nie widzą dla siebie miejsca w istniejących partiach. Nowoczesne europejskie partie polityczne pokazują, że trzeba dać obywatelom różnorodną ofertę – zakładać fundacje, kluby dyskusyjne, think tanki.

Konkretnie – czy ta energia jest bardziej progresywna niż PO pod wodzą Tuska?

Trudno o tym mówić, bo dopiero zaprosiliśmy młodych ludzi do rozmowy. Ale rzeczywiście wygląda na to, że większość młodzieży zgromadzonej na Campusie ma poglądy dużo bardziej nowoczesne i progresywne niż przeciętny członek Platformy Obywatelskiej. Ale dla wszystkich znajdziemy propozycję zaangażowania w życie społeczne – choćby przy nadzorowaniu uczciwego przebiegu kolejnych wyborów w komisjach. Campus to także pewnego rodzaju kierunkowskaz dla koleżanek i kolegów, aby wczuli się w puls młodego pokolenia.

Środowisko KO ma dwie głowy – Tuska i Trzaskowskiego?

Przewodniczący jest jeden. Ale wybory możemy wygrać tylko, jeżeli wszyscy będziemy razem – Tusk, Trzaskowski – cała Platforma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament