Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski biznes nadrabia zaległości

30 sierpnia 2021 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Rynek IT będzie rósł. Krajowe przedsiębiorstwa inwestują w informatykę. Pod względem cyfryzacji nadal odstają od Zachodu, ale dystans się skraca.

 

W poprzedniej dekadzie polski rynek IT rósł w tempie wynoszącym niemal 7 proc. rok do roku – podaje PMR. Eksperci z tej firmy szacują, że rynek technologii informatycznych stanowi blisko połowę wartości branży informacyjno-telekomunikacyjnej. Ta z kolei wyceniana jest w sumie na ponad 93 mld zł. W 2020 r. mieliśmy do czynienia z bezprecedensowym wydarzeniem: wydatki na IT spadły.

Była to jednak anomalia, a nie zapowiedź stałego trendu – twierdzą zgodnie przedstawiciele branży. Dane za pierwsze półrocze napawają optymizmem, a przed nami jeszcze czwarty kwartał, który co do zasady jest w sektorze IT okresem żniw.

Gospodarka sprzyja

Wydatki na nowe technologie są skorelowane z tempem wzrostu PKB i nastrojami przedsiębiorców. Ostatnie miesiące dla europejskich gospodarek są dobre.

– Doskonale widać to po odczytach wskaźnika Purchasing Managers Index (PMI). Jest on odzwierciedleniem nastrojów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament