Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełdowe firmy IT będą dalej zwiększać zyski

30 sierpnia 2021 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk

Największe spółki tworzące indeks WIG-informatyka dobrze radzą sobie na GPW. Wsparciem dla cen akcji są coraz lepsze wyniki finansowe.

 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy indeks branżowy WIG-informatyka wzrósł o 15 proc. Od początku 2020 r. stopa zwrotu sięga aż 65 proc. Jest o 47 pkt proc. wyższa niż dynamika WIG w tym okresie. Z drugiej jednak strony polskie spółki technologiczne podrożały mniej niż te zgrupowane w indeksie Nasdaq. Regularnie ustanawia on nowe rekordy, oscylując obecnie w okolicach 15 tys. pkt.

Amerykańskie spółki mile zaskoczyły wynikami za drugi kwartał, co po części można tłumaczyć efektem niskiej bazy. Na następne kwartały 2021 r. analitycy też jednak przewidują solidny, ponad 20-proc. wzrost zysków w ujęciu rok do roku – wynika z danych zebranych przez FacSet Research. Również wśród polskich spółek ostatnio mamy więcej pozytywnych zaskoczeń wynikowych niż rozczarowań....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament