Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Portret czasu pandemii

30 sierpnia 2021 | Kultura | Małgorzata Piwowar
„Polaków portret własny” startuje w festiwalowym konkursie
źródło: materiały prasowe
„Polaków portret własny” startuje w festiwalowym konkursie

Największy w Polsce festiwal dokumentu – Millennium Docs Against Gravity – pokaże w tym roku 230 filmów twórców z kraju i zagranicy.

Myślą przewodnią rozpoczynającej się 3 września tegorocznej 18. edycji jest hasło zaczerpnięte z wystąpienia Grety Thunberg – „Świat się budzi". O istnieniu młodej Szwedki świat dowiedział się 20 sierpnia 2018 r., kiedy siedziała samotnie pod gmachem Parlamentu w Sztokholmie, trzymając w ręce kartonowy transparent: „Szkolny strajk klimatyczny". Dokument „Jestem Greta" w reżyserii Nathana Grossmana otworzy tegoroczny festiwal.

W tym roku pojawi się sześć nowych sekcji: „Alfabet protestu", „Oblicza Ameryki Łacińskiej", „Kryminalne zagadki MDAG", „Retrospektywa Gianfranco Rosiego", „Odmieńcze spojrzenia" oraz „Życie w czasach pandemii".

W tej ostatniej zaprezentowany zostanie m.in. interesujący dokument „Polaków portret własny", zrealizowany przez najmłodsze pokolenie reżyserów, dopiero co opuszczających szkołę filmową (reż. Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament