Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sektory zniechęconych menedżerów

30 sierpnia 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Najwięcej prezesów i właścicieli firm rozczarowanych wyborem branży, w której działają, jest w transporcie i handlu. Za to w budownictwie i usługach przeważają tacy, którzy deklarują, że nie zmieniliby swojej biznesowej drogi.

 

Wśród kilkuset przebadanych firm na tę samą drogę biznesową nie chciałby dziś wejść co czwarty przedsiębiorca – wynika z badania Keralla Research dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, które „Rzeczpospolita" opisuje jako pierwsza. Przed dwoma laty odpowiadał tak co trzeci ankietowany. Autorzy badania podkreślają jednak, że tym razem więcej osób ma wątpliwości, co w ogóle należałoby zrobić.

Najczęściej wskazywane przyczyny niechęci do swojego sektora to: brak wykwalifikowanych pracowników, kapitałochłonność branży, przeregulowanie przepisami i silna konkurencja.

Kłopotów przybywa

Najgorzej jest z ocenami w sektorze transportowym. Ta branża w statystykach wypada fatalnie, co więcej, sytuacja jeszcze się pogarsza. Na koniec czerwca zaległości firm transportowych przekroczyły 2,25 mld zł, po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament