Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od chmury nie ma już odwrotu

30 sierpnia 2021 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Technologie chmurowe oferują skalowalność, elastyczność i możliwość szybszego reagowania na zmieniające się coraz szybciej warunki rynkowe – mówi Adam Nowaczyk, założyciel Acaisoft. materiał powstał we współpracy z firmą ACAISOFT

 

Jakie były początki waszej firmy?

Doświadczenie zawodowe gromadziłem przez wiele lat, pracując m.in. w IBM, Motorli czy Software Mind. Sześć lat temu uznałem, że chciałbym wyjść z moimi pomysłami szerzej, w efekcie w 2015 r. powstało Acaisoft. Dzięki wcześniejszym kontaktom biznesowym łatwiej było nam pozyskiwać klientów i rozwijać firmę. Zatrudniamy obecnie ponad 220 osób. Głównym rynkiem stały się dla nas Stany Zjednoczone. Klientów mamy też w Europie Zachodniej i Skandynawii. Wszędzie tam biznes już się nie waha i wie, że chmura jest koniecznością.

Dlaczego?

Kiedyś, żeby przygotować oprogramowanie pod konkretny projekt, trzeba było poświęcić dużo więcej czasu i trzymać się stosunkowo sztywnych założeń. Firmy musiały mieć własną infrastrukturę, serwerownie. Rynek tak nie „pędził" i można było sobie pozwolić na dłuższy czas trwania projektu, a i tak niejednokrotnie zdarzało się, że w międzyczasie sytuacja rynkowa już się zmieniła i konieczne były modyfikacje.

Teraz rynek mocno przyspieszył. Trudno wyobrazić sobie, jak można funkcjonować i efektywnie dostosowywać się do zmiennych warunków rynkowych z innym modelem niż chmurowy. Oferuje on dużą elastyczność, zwinność, możliwość wykorzystania nieograniczonych wręcz zasobów. Uniezależniamy się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament