Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strata podatkowa nie oznacza braku zwolnienia dokumentacyjnego

01 września 2021 | Rachunkowość | Maja Perużyńska

Podatnik może skorzystać ze zwolnienia ze sporządzania dokumentacji cen transferowych dla transakcji dokonanej pomiędzy krajowymi podmiotami powiązanymi w sytuacji poniesienia straty podatkowej z jednego ze źródeł przychodów.

 

Stanowisko takie potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 18 czerwca 2021 r. (0114-KDIP2-2.4010.115.2021.KL).

Podatnik ubiegający się o wydanie interpretacji indywidualnej zawiera transakcje z podmiotami powiązanymi, które posiadają siedzibę i miejsce efektywnego zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca chciał potwierdzić, czy zasadne jest skorzystanie przez niego ze zwolnienia ze sporządzania dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n pkt 1 ustawy o CIT (transakcje krajowe) dla wskazanych rozliczeń, biorąc pod uwagę, iż choć osiągnął łącznie dodatni wynik podatkowy, poniósł jednocześnie stratę z zysków kapitałowych. Transakcja dotyczyła świadczenia usług, a rozliczenia z niej wynikającej Wnioskodawca zalicza do przychodów z innych źródeł.

Pozostałe warunki determinujące możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku dokumentacyjnego zostały spełnione, tj.:

1) żadna ze stron transakcji nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ustawy o CIT,

2) żadna ze stron transakcji nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT,

3) żaden podmiot powiązany, z którym zawarta została transakcja, nie osiągnął straty podatkowej z żadnego źródła przychodów.

Tym samym dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12054

Wydanie: 12054

Spis treści
Zamów abonament