Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Okupacja czy obrona świata

01 września 2021 | Rzecz o polityce | Jolanta Banach

Źródłem zagrożenia bezpieczeństwa jest dziś fundamentalizm religijny, który organizuje strukturę państw.

Ocena sytuacji w Afganistanie odzwierciedla chaos intelektualny i moralny mediów oraz polityków strony liberalno-lewicowej wobec politycznego islamu. O opiniach polskiej prawicy pisać nie warto, bo ta zamknęłaby kraj w fundamentalizmie. Mamy więc huśtawkę: od potępienia obecności wojsk NATO w Afganistanie do pretensji o ich wycofanie. Od krytyki zaprowadzania reguł państwa świeckiego w klanowych teokracjach do oczekiwań reakcji na przemoc i łamanie praw człowieka. Są tacy, w tym eksperci, którzy obecność wojsk natowskich w Afganistanie, wspieranych przez ONZ, nazywają okupacją.

Jeden z lewicujących dziennikarzy porównał interwencję w Afganistanie do wypraw kolonialnych Europejczyków, którzy chcieli zaprowadzić swój „fajny ład". Pominął, że mieliśmy do czynienia nie z grupami terrorystycznymi, ale państwem organizującym terroryzm, które nie tylko zabiło 3 tys. ludzi w WTC, ale mordowało w Azji Środkowej, Kaszmirze, Czeczenii, Afryce Północnej. Demokracji nie da...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12054

Wydanie: 12054

Spis treści
Zamów abonament