Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekwiwalent za pracę zdalną nie stanowi przychodu pracownika

16 maja 2022 | Podatki i księgowość | Agnieszka Przedpełska

Na pracodawcy, który wypłaca jednorazowy ryczałt i miesięczny ekwiwalent osobom wykonującym pracę z domu i ponoszącym wyższe koszty zużycia mediów, nie ciążą z tego tytułu obowiązki płatnika podatku dochodowego.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 18 lutego 2022 r. (0113-KDIPT2-3.4011.1095.2021.1.NM).

Podatnik (wnioskodawca) prowadzi działalność farmaceutyczną, naukowo-badawczą, produkcyjną i promocyjną. W zakładzie pracy podatnika zarządzono pracę zdalną w związku z wybuchem epidemii. Pracodawca (wnioskodawca) wydał polecenie pracy zdalnej na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy o Covid-19 w celu ochrony zdrowia i życia pracowników oraz przeciwdziałania pandemii. Pracownicy wnioskodawcy wykonywali pracę zdalną od marca 2020 r. w większości przypadków w swoim miejscu zamieszkania. Wnioskodawca postanowił wypłacić pracownikom biurowym oraz przedstawicielom medycznym jednorazowy ryczałt za okres od marca 2020 r. do września 2021 r. pokrywający koszty związane z zakupem i eksploatacją materiałów oraz narządzi związanych z dostosowaniem miejsca do wykonywania pracy zdalnej oraz koszty związane z podwyższonym zużyciem prądu i sieci teleinformatycznej. Realizował w ten sposób obowiązek, o którym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament