Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani

16 maja 2022 | Wymarzony pracodawca | rp.pl

Przedsiębiorcy, szukając kandydatów do pracy, zwracają uwagę przede wszystkim na ich umiejętności współpracy i znajomość nowych technologii.

Najbardziej poszukiwane umiejętności, które otworzą drzwi do każdego przedsiębiorstwa, można podzielić na miękkie i twarde. Do tych pierwszych, od których często wiele zależy, trzeba zaliczyć kreatywność, umiejętność współpracy, przekonywania do swoich racji, adaptacji do nowych okoliczności i inteligencję emocjonalną.

Kreatywność to cecha pracownika, która pozwala mu znajdować niestandardowe rozwiązania trudnych problemów, powinna zawsze być podstawową cechą poszukiwaną przez pracodawców, bez względu na to, w jakiej branży działają. To dzięki niej problemy wstrzymujące rozwój firmy stają się okazjami do ekspansji.

Umiejętność przekonywania współpracowników do swoich racji, to podstawowy element podejmowania decyzji w każdej firmie. Jedna z najważniejszych umiejętności komunikacyjnych każdego pracownika, pozwalająca dochodzić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament