Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe prawo dotyczące uchodźców na horyzoncie

16 maja 2022 | Życie Regionów | Michał Kolanko

Na różnych poziomach i w różnych formatach trwają rozmowy o zmianach przepisów, które mają być wsparciem dla uchodźców w Polsce. I nie tylko.

16 maja, w poniedziałek zbiera się zespół rządowo-samorządowy, który pracuje nad nowymi rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi systemowego wsparcia dla uchodźców. Jak wynika z naszych informacji, pierwsze propozycje mają trafić do Sejmu jeszcze w maju, najpewniej na posiedzeniu 25–26 maja. Będą to rozwiązania m.in. dotyczące specjalnych klubów dziecięcych dla dzieci z Ukrainy, przepisy regulujące rynek pracy oraz regulacje wspierające samorządy w przyjmowaniu i opiece nad uchodźcami.

Prace nad systemowymi rozwiązaniami w sprawie długoterminowego wsparcia dla uchodźców toczą się na wielu polach. W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu, 8 i 9 maja, odbyło się szerokie spotkanie wielu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament