Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stres i emocjonalne wypalenie biją w pracowników i firmy

16 maja 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Coraz ważniejsze stają się umiejętności radzenia sobie ze stresem w pracy, gdzie jego nasilenie wzrosło w czasie pandemii.

Już 67 proc. pracowników na świecie twierdzi, że stresują się pracą co najmniej raz w tygodniu a co siódmy mówi o ciągłym codziennym stresie. To wyraźna zmiana na gorsze w porównaniu z badaniami sprzed wybuchu pandemii, gdy do częstego stresu w pracy (co najmniej raz w tygodniu) przyznawało się 62 proc. pracowników – wynika z najnowszej, tegorocznej edycji raportu ADP, firmy specjalizującej się w outsourcingu kadrowo-płacowym.

Jej raport „People at Work 2022: A Global Workforce View”, który jest wynikiem badań przeprowadzonych wśród 33 tys. pracowników z 17 krajów na całym świecie (w tym w Polsce) „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza. A pokazuje on, że polscy pracownicy są jeszcze bardziej zestresowani niż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament