Kończy się era pracy biurowej, nadchodzi czas pracy hybrydowej
Przymusowy powrót do biur może negatywnie odbić się na firmach, skoro praca hybrydowa poprawia samopoczucie pracowników, ułatwia im równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, a także pomaga zwiększyć wydajność.
Ponad sześciu na dziesięciu pracowników, którzy w czasie pandemii pracowali w modelu hybrydowym (zwykle ze znaczącym udziałem pracy zdalnej), jest przekonanych, że dzięki temu poprawiła się nie tylko jakość, ale także wydajność ich pracy. Tak wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej” globalnego badania firmy Cisco, które w pierwszym kwartale tego roku objęło ponad 28 tys. osób pracujących w pełnym wymiarze godzin w 27 państwach, w tym w Polsce.
Badano w nim wpływ pracy hybrydowej na pięć wymiarów dobrego samopoczucia (z ang. well being): emocjonalny, finansowy, psychiczny, fizyczny i społeczny. I okazało się, że aż 78 proc. pracowników na świecie uważa, że praca hybrydowa i zdalna polepszyła ich samopoczucie w tych wszystkich wymiarach. Nic więc dziwnego, że w przyszłości tylko niespełna co dziesiąty badany chce pracować wyłącznie w biurze.
Wygodniej i taniej
Większość pracowników stawia na pracę hybrydową (ponad 71 proc.) lub zdalną (co piąta osoba). Stąd też tytuł raportu z badania Cisco „Pracownicy są gotowi na pracę hybrydową, a Ty?” w formie pytania zadanego menedżerom i właścicielom firm.
Jak twierdzą autorzy raportu, liderzy powinni zdać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta