Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Era świadomego pracownika

16 maja 2022 | Wymarzony pracodawca | rp.pl
Shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Shutterstock

Jakie cechy przedsiębiorcy zapewniają mu miano atrakcyjnego pracodawcy? Odpowiedź na to pytanie ma wiele istotnych elementów.

Potencjalni kandydaci do pracy zwracają uwagę nie tylko na wizerunek firmy, na który składają się zarówno inspirujący liderzy, jej reputacja oraz wyniki finansowe, a także możliwości rozwoju karier czy system benefitów zachęcających do pracy. W tym kontekście ważna okazuje się nie tylko wysokość zarobków oferowanych kandydatom do pracy, ale cały system zarządzania potrzebami i umiejętnościami pracowników, dający im poczucie satysfakcji z pracy, nadający sens ich codziennym staraniom.

Ścieżka rozwoju

Zatrudnieni cenią przede wszystkim tworzenie przez przedsiębiorcę atrakcyjnych ścieżek rozwoju zawodowego. Angażujących zarówno pracowników poszukujących możliwości zwiększenia zakresu swojej odpowiedzialności za funkcjonowanie danej organizacji, jak i tych oczekujących możliwości podnoszenia umiejętności zawodowych, pozwalających na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament