Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zawsze trzeba myśleć, co będzie 10 lat do przodu

16 maja 2022 | Życie Regionów | Materiał Partnera
autor zdjęcia: Grzegorz Krakowiak
źródło: Rzeczpospolita

Z okazji jubileuszu miasta uruchomiona zostanie w końcu obwodnica Grodziska. Czekaliśmy na to może nie 500, ale na pewno z 50 lat – mówi Grzegorz Benedykciński, wieloletni burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

W tym roku, dokładnie 22 lipca, Grodzisk Mazowiecki będzie świętował 500-lecie nadania praw miejskich. Świętowanie rozpoczęło się jednak wcześniej…

Tak, ponieważ takie były oczekiwania mieszkańców. Jesteśmy po dwóch latach bez świętowania – z powodu pandemii koronawirusa, więc mieszkańcy chcą, byśmy jako miasto stwarzali im okazje do spotkania, do cieszenia się i wspólnej zabawy. A jest się z czego cieszyć, bo w swojej historii Grodzisk Mazowiecki miał różne momenty i bez wątpienia obecny czas jest czasem dobrym dla miasta. I koniunkturalnie, i rozwojowo.

Z okazji tak zacnych urodzin w mieście powstaje wiele rzeczy związanych z liczbą 500. Jak chociażby mural złożony z 500 odcisków dłoni mieszkańców.

To był fajny pomysł Mgr. Morsa, który ten mural wykonuje. Do tej akcji zgłosiło się bardzo dużo mieszkańców – bo ok. 700, a to pokazuje, że ludzie chcą się angażować w sprawy związane z miastem. Także w mniejsze inicjatywy, choć czekają nas wydarzenia o większej skali.

Z okazji jubileuszu miasta uruchomiona zostanie w końcu obwodnica Grodziska. Czekaliśmy na to może nie 500, ale na pewno z 50 lat. Bez wątpienia ważnym wydarzeniem będzie otwarcie hali widowiskowo-sportowej, która jest najdroższą, obecnie realizowaną inwestycją w mieście. Hala ma ok. 8 tys. mkw., co pozwoli na stworzenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament