Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posłowie wykażą mniej posiadanych kosztowności

16 maja 2022 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Ruszyły prace nad zmianą w oświadczeniach majątkowych parlamentarzystów. W górę pójdzie limit, powyżej którego muszą wykazywać składniki majątku ruchomego.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński z PiS jest właścicielem obrazu Edwarda Dwurnika za ok. 20 tys. zł, a szef Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty posiada jacht motorowy o podobnej wartości. Poseł KO Paweł Kowal ma zaś kilka dzieł polskich artystów, w tym rzeźbę słynnej Magdaleny Abakanowicz. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych składanych w Sejmie. W jednej z rubryk mają obowiązek wpisywać majątek ruchomy powyżej 10 tys. zł.

Wkrótce takie aktywa posłowie będą mogli wykazywać rzadziej, bo kwota 10 tys. zł zostanie prawdopodobnie podniesiona. To jedno ze wstępnych założeń reformy oświadczeń, nad którą ruszyły prace w Sejmie. Rozpoczęły się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament