Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pola zarządzane przez aplikację

06 września 2022 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Zespół start-upu AgronetPRO chce unowocześnić pracę na polach i sadach nie tylko w naszym kraju
autor zdjęcia: AgronetPRO
źródło: Rzeczpospolita
Zespół start-upu AgronetPRO chce unowocześnić pracę na polach i sadach nie tylko w naszym kraju

Start-up z Dęblina stworzył rozwiązanie, dzięki któremu rolnicy i sadownicy nie muszą się już obawiać licznych zagrożeń związanych z przymrozkami, suszami, szkodnikami czy chorobami roślin. Teraz uprawami zajmie się inteligentny system.

AgronetPRO to młoda, innowacyjna spółka, która od ponad dwóch lat działa w branży cyfryzowania rolnictwa. Firma opracowała nowatorską aplikację oraz czujniki, które mają wspierać zarządzanie uprawami. Polska technologia komunikacji z urządzeniami IoT (internet rzeczy) szykuje się teraz do zagranicznej ekspansji.

Hektary pod kontrolą

Za projektem stoi sadownik – Kamil Koc. Pomysł na biznes zrodził się po tym, jak pewnego razu lokalny przymrozek w jedną noc zniszczył większą część jego plonów, powodując straty na setki tysięcy złotych. Koc postanowił działać i – wraz z ekspertami w dziedzinie oprogramowania oraz wdrażania technologii: Sanderem de Vriesem oraz Dmitrym Kolesnikovem – rozpoczął prace nad automatycznym systemem umożliwiającym monitorowanie stanu upraw. Ich start-up AgronetPRO zintegrował stacje pogodowe i modułowe czujniki polowe z autorską aplikacją. Chodziło o to, by użytkownicy w czasie rzeczywistym otrzymywali informacje mogące zapobiec skutkom m.in. ekstremalnych zjawisk atmosferycznych.

Dziś, wykorzystująca dane z urządzeń, aplikacja start-upu z Dęblina przez całą dobę ostrzega...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12362

Wydanie: 12362

Spis treści

Reklama

Zamów abonament