Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Już nie szkoły, ale akademie

06 września 2022 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka

Dwie wyższe uczelnie – dla strażaków i policjantów – staną się akademiami. Policjanci przestrzegają, że zmiana nazwy nie podniesie ich jakości.

Od 1 stycznia przyszłego roku Szkoła Główna Służby Pożarniczej zostanie przemianowana na Akademię Pożarniczą, a Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – na Akademię Policji. Obie zmiany kosztować będą ok. 700 tys. zł.

– Zmiana nazwy w przypadku Szczytna nic nie zmieni. Szkoda, że zarzucono wiele lat temu pomysł, by przenieść ją do Legionowa – dzięki temu mogłaby przyciągnąć naprawdę duże nazwiska, podnieść poziom kształcenia, a dzięki temu przyciągnąć dobrą kadrę policyjną i studentów spoza policji – mówi nam, prosząc o anonimowość, wysokiej rangi policjant, zdradzając, że początkowo Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie miała nazywać się Akademią Policyjną, ale ze względu na złe skojarzenie z komedią amerykańską o tej nazwie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12362

Wydanie: 12362

Spis treści

Reklama

Zamów abonament