Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny prądu porażają. Firmy podniosą stawki albo upadną

06 września 2022 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Faktury za energię windują koszty u przedsiębiorców. Łatwiej przetrwają ci, którzy działają w domach.

Galopujący wzrost cen gazu, węgla i prądu spędza sen z powiek większości Polaków. Podwyżki dla konsumentów łagodzi przedłużona tarcza antyinflacyjna, ale faktury za energię stają się coraz częściej gigantycznym wyzwaniem dla przedsiębiorców.

U siebie taniej

To, ile płaci się za prąd do firmowego komputera czy drukarki, zaczyna być coraz ważniejsze w kalkulacji kosztów. Coraz częściej liczy się to, czy działalność jest zarejestrowana w prywatnym mieszkaniu lub domu, czy też jest prowadzona w firmowym lokalu.

– Przed drastycznymi podwyżkami cen za energię elektryczną nie miało takiego znaczenia, czy firma działała w biurze, czy była zarejestrowana w prywatnym mieszkaniu. Teraz różnica w cenie prądu dla gospodarstwa domowego i dla biznesu jest dużo większa. Dlatego prowadzenie firmy w prywatnym mieszkaniu i korzystanie z prądu po cenie jak dla zwykłego konsumenta może dać pewną przewagę. Nie można też wykluczyć, że część firm wyśle pracowników do pracy w domu. Bo nawet jeśli refinansują im...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12362

Wydanie: 12362

Spis treści

Reklama

Zamów abonament