Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powstrzymać ceny elektryczności

06 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anna Słojewska
źródło: Rzeczpospolita

Unia Europejska szykuje się do nadzwyczajnej interwencji na rynku energii. Rozważa limit cenowy na rosyjski gaz i na energię produkowaną ze źródeł odnawialnych.

– Nasza propozycja będzie miała na celu: zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną, limit cenowy na rosyjski gaz rurociągowy, pomoc wrażliwym konsumentom i przedsiębiorstwom dzięki dochodom z sektora energetycznego oraz umożliwienie wsparcia producentom energii elektrycznej stojącym w obliczu problemów z płynnością – zapowiedziała na Twitterze Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej. Bruksela wykorzystała już arsenał łagodnych środków zapobiegających wzrostowi cen energii. I mimo wielu obaw przechodzi do etapu działań nadzwyczajnych – będzie interweniować na rynku. W najbliższy piątek, 9 września, ministrowie energii państw UE spotkają się w Pradze, żeby uzgodnić wspólne działania. Przed spotkaniem KE przedstawiła zarys możliwych opcji, z których zaleca dwie: sterowanie popytem tak, żeby zmniejszać go w godzinach największego zapotrzebowania oraz limit cenowy na energię produkowaną ze źródeł,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12362

Wydanie: 12362

Spis treści

Reklama

Zamów abonament