Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sekatura, czyli nękanie widza

06 września 2022 | Kultura | Małgorzata Piwowar

Poniedziałkowy „Rewolwer” Fredry źle rokuje Teatrowi TV. Powinien mierzyć zamiary na siły, które są coraz słabsze w obliczu nieobecności ważnych artystów w TVP.

„Rewolwer”, historia bankiera barona obmyślającego intrygę, by przejąć spadek klienta, reklamowany był na stronach TVP jako „lekka komedia” – niestety, taki nie jest. Napisany w 1861 roku, po raz pierwszy wystawiony w 1877 we Lwowie już zdaniem Jana Lorentowicza, ówczesnego krytyka teatralnego, uznany został za jedną ze słabszych sztuk Fredry.

Jak pisali recenzenci przy okazjach poprzednich realizacji, tę opowiastkę bez prawdziwie komicznych postaci i dość niejasną, jeśli idzie o konstrukcję fabuły, uratować mogą jedynie świetni aktorzy. Tak było w przypadku spektaklu z 1977 r. Jana Świderskiego. Gwiazdorska obsada z nim samym, a grali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12362

Wydanie: 12362

Spis treści

Reklama

Zamów abonament