Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkania zamiast biur: co przynosi projekt

16 września 2022 | Nieruchomości | Paulina Pawłowska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Główne założenia projektu ustawy o zmianie sposobu użytkowania niektórych budynków niemieszkalnych na mieszkalne prześwietla ekspertka Baker McKenzie.

Przebudowa przegród zewnętrznych budynku biurowego lub budynku handlowego, lub ich części w związku ze zmianą sposobu użytkowania (takiego budynku lub jego części) na budynek mieszkalny nie będzie wymagać decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, z wyjątkiem prac dotyczących elementów konstrukcyjnych budynku. Zatem jeśli projektowana ustawa w tym kształcie wejdzie w życie, zamiar przebudowy obiektów biurowych lub handlowych na cele mieszkalne (poza elementami konstrukcyjnymi) nie będzie kontrolowany przez organy przed przystąpieniem do wykonania takich robót.

Oczywiście taka przebudowa będzie musiała być wykonana zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi, co będzie przedmiotem kontroli nadzoru budowlanego. Na podstawie dotychczasowych przepisów zmiana sposobu użytkowania obiektu lub jego części co do zasady wymaga zgłoszenia organowi administracji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12371

Wydanie: 12371

Spis treści

Reklama

Zamów abonament