Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Decyzje w koalicji podejmuje PiS

16 września 2022 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
autor zdjęcia: PAP/Piotr Nowak
źródło: Rzeczpospolita

W kwestii Rosji nie możemy mówić o reparacjach, bo reparacje płaci pokonany – mówi Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

Za co Norbert Kaczmarczyk stracił stanowisko wiceministra rolnictwa?

Pan minister Kaczmarczyk był bohaterem całej serii publikacji prasowych, w mniejszym lub większym stopniu wzbudzającym wątpliwości. Decyzja kierownictwa partii była taka, że powinniśmy tę sprawę uciąć. Tak się właśnie stało, a teraz nasz koalicjant ma pełne prawo wskazać następcę pana ministra.

Jakie są zarzuty wobec wiceministra Kaczmarczyka, poza tym, że media o nim pisały? O panu też coś media mogą napisać. Co złego zrobił?

Bardzo mnie cieszy pańska wstrzemięźliwość co do tego, co piszą media. Obaj doskonale wiemy, że czasami zdarza się im tracić kontakt z rzeczywistością.

Zgadzacie się z zarzutami?

Pojawiły się tam wątpliwości, które co najmniej wymagały zweryfikowania, sprawdzenia. W związku z tym taka, a nie inna decyzja.

Norbert Kaczmarczyk napisał, że „decyzja o odwołaniu nie ma merytorycznego uzasadnienia. To polityczno-medialna intryga, zapadła w atmosferze nagonki, która dotknęła mnie i moich bliskich w najważniejszym momencie życia, gdy wstąpiłem w związek małżeński”. Kto tę intrygę uknuł?

Pozwolę sobie tutaj nie prowadzić zdalnej konwersacji z ministrem Kaczmarczykiem. Ma prawo do swoich opinii, to naturalne. Zapowiedział dochodzenie prawdy z portalami, które opisywały jego sprawy, na drodze sądowej. Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12371

Wydanie: 12371

Spis treści

Reklama

Zamów abonament