Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrostowi liczby firm rekrutacyjnych z zaległościami towarzyszy wzrost kwoty zaległych zobowiązań

16 września 2022 | Ekonomia i rynek | Sławomir Grzelczak
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Skutki covidowych perturbacji w gospodarce wynikające z lockdownu oraz obecne pogorszenie sytuacji gospodarczej w Polsce jak w soczewce widać w pogarszającej się sytuacji płatniczej branży pośrednictwa pracy (PKD 78 – Działalność związana z zatrudnieniem).

Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy informacji kredytowych BIK, od początku pandemii z perspektywy całej branży, wartość nieopłaconych w terminie zobowiązań zarówno kredytowych, jak i pozakredytowych się podwoiła. Suma płatności opóźnionych o min. 30 dni na kwotę co najmniej 500 zł wobec jednego wierzyciela doszła po I połowie tego roku do prawie 97 mln zł. Wzrostowi kwoty zaległości towarzyszy również wzrost liczby firm, które są niesolidnymi dłużnikami. Jeszcze na początku pandemii, w marcu 2020 r., było ich 809, a na koniec lipca br. już 1508....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12371

Wydanie: 12371

Spis treści

Reklama

Zamów abonament