Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

HR w wirtualnym świecie

16 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Wymuszony przez pandemię Covid-19 wzrost popularności pracy zdalnej i hybrydowej gwałtownie przyspieszył rozwój nowych technologii w zarządzaniu ludźmi. Sprzyja im też zmiana pokoleniowa na rynku pracy.

Aplikacje ułatwiające planowanie pracy zmianowej, programy rozliczające wynagrodzenia, absencje i urlopy pracowników, których pierwszy kontakt z firmą też coraz częściej odbywa się zdalnie – poprzez oferty na portalach pracy czy propozycje na portalach społecznościowych. Tak wygląda codzienność HR w wielu firmach w Polsce.

Wprawdzie specjalistyczne rozwiązania w tym obszarze zyskiwały na popularności jeszcze przed pandemią koronawirusa, lecz sięgały po nie (i to raczej ostrożnie) głównie globalne korporacje.

Nieunikniony postęp

Wybuch pandemii Covid-19 i wymuszona przez lockdowny masowa praca zdalna sprawiły, że firmy na większą skalę zainteresowały się cyfryzacją i automatyzacją procesów HR.

Według ubiegłorocznego badania funduszu Pracuj Ventures, który specjalizuje się w HR Tech, o ile prawie cztery na dziesięć dużych firm inwestowało w cyfryzację HR, o tyle wśród ogółu badanych o takich inwestycjach mówiło tylko 26 proc. pracodawców.

Jak jednak ocenia Paweł Korzyński, profesor Akademii Leona Koźmińskiego i kierownik Katedry Zarządzania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12371

Wydanie: 12371

Spis treści

Reklama

Zamów abonament