Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekruterzy łowią talenty w sieci

16 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Rekrutacja pracowników jest jednym z obszarów HR, które najbardziej zmieniły się pod wpływem nowych technologii . Z rozwiązań online chętnie korzystają pracodawcy i łowcy głów, a korzyści ze zdalnego kontaktu widzą też kandydaci.

O ile jeszcze przed kilkoma laty Polacy deklarowali w badaniach, że najczęściej szukają pracy przez rodzinę i znajomych, o tyle teraz pierwszym wyborem są ogłoszenia publikowane na portalach rekrutacyjnych. Latem tego roku przeglądało je aż 95 proc. osób szukających pracy – tak wynika z niedawnego sondażu firmy Kantar przeprowadzonego na zlecenie portalu Olx.

Co prawda na drugim miejscu są znajomi – bo po ich pomoc sięga połowa badanych – ale niemal dla takiej samej grupy źródłem ofert są media społecznościowe. Z tych zmian zdają sobie sprawę rekruterzy i pracodawcy.

Selekcja w grze

Według sondażu agencji zatrudnienia Gi Group dla największej grupy badanych firm (42 proc.) publikacja ofert na portalach rekrutacyjnych jest głównym sposobem poszukiwania pracowników – nie tylko specjalistów, ale również fachowców i robotników.

Ten trend wzmocniła pandemia, która zmusiła wielu pracodawców i rekruterów do przestawienia się na zdalną rekrutację. Do internetu przeniosły się nie tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12371

Wydanie: 12371

Spis treści

Reklama

Zamów abonament