Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dokąd zaprowadzi biznes drogi prąd

16 września 2022 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Hybrydowy model pracy łączący home office z wizytami w biurze zostanie z nami na zawsze, ale nie ze względu na koszt mediów
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Hybrydowy model pracy łączący home office z wizytami w biurze zostanie z nami na zawsze, ale nie ze względu na koszt mediów

Czy ze względu na drastyczne podwyżki cen energii firmy będą wysyłać pracowników na home office? Niekoniecznie.

Różnice w cenie prądu dla gospodarstw domowych i dla biznesu są dziś bardzo duże. Firmom może się opłacać wysyłać pracowników na home office, nawet jeśli miałyby pokrywać koszty domowego prądu. Biura przeniosą się do mieszkań?

Tomasz Węglarz, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży w spółce Biuro Na Miarę, uważa, że będzie wręcz odwrotnie. – Pracownicy będą chętniej wracać do biur, aby ograniczyć wydatki. Tu kawa, tu obiad, tu klimatyzacja i komputer – to są realne koszty ponoszone przez użytkowników mieszkań – wyjaśnia. – Nowe biurowce są budowane w myśl zasady sustainability (zrównoważony rozwój – red.). Potwierdzają to certyfikacje – WELL, LEED, BREEAM i inne. Najemcy już korzystają z „tańszej” energii elektrycznej. Zużycie jest optymalizowane przez systemy budynkowe. To np. zarządzanie oświetleniem, wyłączanie klimatyzacji po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, przechodzenie części instalacji w stan spoczynku, np. wieczorem.

Biurowa mobilizacja

Monika Sułdecka-Karaś, partner i dyrektor regionalna w firmie doradczej Knight Frank, przyznaje, że rosnące koszty energii i innych opłat to wyzwanie nie tylko dla sektora biurowego. – Firmy coraz bardziej doceniają energooszczędne budynki – potwierdza.

A Tomasz Węglarz dopowiada, że przedsiębiorstwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12371

Wydanie: 12371

Spis treści

Reklama

Zamów abonament