Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Corporate PPA optymalną umową zakupu energii dla biznesu

23 września 2022 | Energia i biznes | rp.pl

W czasach niepewności na rynku, rosnących cen energii oraz zwiększającej się świadomości społecznej przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem obserwują procesy transformacji energetycznej. Firmy szukają rozwiązań, które nie tylko zapewnią im stałość dostaw, ale także gwarancję kosztów i źródła pochodzenia zielonej energii. CPPA (Corporate Power Purchase Agreement), czyli umowa na zakup energii zawierana między wytwórcą a odbiorcą końcowym, stanowi synergię tych czynników – zapewnia dostęp do energii z OZE w stałej cenie.

Istnieje kilka warunków wpływających na wybór modelu CPPA, takich jak lokalizacja instalacji czy zapotrzebowanie energetyczne, jednak przede wszystkim zależy to od wymagań firmy. „On-site CPPA” charakteryzuje się tym, że instalacja OZE znajduje się na terenie firmy (np. na dachu). Przedsiębiorstwa wybierające tę formę umowy zapewniają sobie optymalizację kosztów, a także spełniają potrzeby społeczne i wizerunkowe związane z inwestycją w ekologiczne rozwiązania. Natomiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12377

Wydanie: 12377

Spis treści

Reklama

Zamów abonament