Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na drodze do czystej energii

23 września 2022 | Energia i biznes | rp.pl

Obecna sytuacja geopolityczna wymusiła przyspieszenie transformacji energetycznej. Uświadomiła społeczeństwu, że nie możemy bazować na surowcach energetycznych z jednego kierunku, ale dywersyfikować swoje zapotrzebowanie na energię i przede wszystkim pozyskiwanie energii z OZE.

Zdaniem dr. hab. inż. Sławomira Grądziela, prof. PK, prodziekana Wydziału Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej, największym wyzwaniem będą inwestycje w energetykę jądrową – zarówno w postaci dużych elektrowni jądrowych, jak i w małe bloki jądrowe (SMR), a także rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i morzu (offshore) oraz dalszy rozwój energetyki fotowoltaicznej. Jak przypomina ekspert, głównym planem zwiększenia udziału OZE w Polsce jest rozwój energetyki wiatrowej na morzu (planowana osiągana moc na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12377

Wydanie: 12377

Spis treści

Reklama

Zamów abonament