Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy też mogą mieć tańszy prąd. Własny i ekologiczny

23 września 2022 | Energia i biznes | rp.pl

| Przedsiębiorstwa zainteresowane inwestycjami w instalacje fotowoltaiczne mogą liczyć na co najmniej kilka form wsparcia finansowego. Środki na nie pochodzą z dotacji unijnych, ale też pieniędzy budżetowych, a nawet samorządowych.

Odnawialne źródła energii powoli przestają być nowinką energetyczną, a stają się koniecznością – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Największą popularnością cieszy się fotowoltaika, po którą chętnie sięgają nie tylko inwestorzy indywidualni, ale też biznes.

Specjalne kredyty na panele

Trzy lata temu uruchomiono program „Energia+”, a jego celem jest „zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych”. W ramach dotacji można dostać wsparcie ekologicznych przedsięwzięć w zakresie ograniczenia zużycia energii i surowców pierwotnych – m.in. poprzez budowę, rozbudowę lub modernizację instalacji i urządzeń przemysłowych. Przykładem mogą być rozwiązania wykorzystujące technologie bezodpadowe czy technologie ograniczające zużycie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12377

Wydanie: 12377

Spis treści

Reklama

Zamów abonament