Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bądź odpowiedzialny. Nie wyrzucaj żywności

07 października 2022 | | Janina Blikowska
SHUTTERSTOCK
źródło: Rzeczpospolita
SHUTTERSTOCK

Kupujmy tylko takie artykuły spożywcze, które są nam potrzebne i które zdążymy zjeść przed upływem daty ważności. I wybierajmy te, które są dobrej jakości i zostały pozyskanie z szacunkiem dla środowiska.

Najważniejszą rzeczą, która pomoże ci kupować żywność odpowiedzialnie, jest lista zakupów. Rada tylko z pozoru jest banalna: choć trudno w to uwierzyć, z takich list podczas każdej wyprawy do sklepu korzysta zaledwie 10 proc. Polaków! – zauważają eksperci z banku Credit Agricole.

Żywność droga, ale i tak ją wyrzucamy

W Polsce, ale nie tylko, mamy wysoką inflację. W naszym kraju w ostatnich miesiącach zaczynała się stabilizować, ale we wrześniu ponownie mocno przyspieszyła. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 17,2 proc. rok do roku, najbardziej od lutego 1997 r., po 16,1 proc. w sierpniu. Najbardziej drożały nośniki energii, szczególnie opał, oraz żywność. Spośród głównych kategorii towarów i usług najszybciej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12389

Wydanie: 12389

Spis treści

Reklama

Zamów abonament