Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odraczane powinności stają się zmorą dla firm

07 października 2022 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Obowiązek zapewnienia współpracy kas online z terminalami płatniczymi został odroczony aż o 30 miesięcy. Podatnicy mogą jednak testować systemy.

Podatnicy mają coraz więcej obowiązków i zazwyczaj mało czasu na ich wprowadzenie. Kolejnym dużym wyzwaniem miała być konieczność zintegrowania kas fiskalnych online z terminalami płatniczymi, na co przedsiębiorcy pierwotnie dostali czas do 1 lipca 2022 r. Ostatecznie jednak resort finansów odroczył ten obowiązek aż o dwa i pół roku.

Na ostatni dzwonek

Jak wyjaśnia Mariusz Korzeb, doradca podatkowy, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich, obowiązek zintegrowania kas fiskalnych online z terminalami płatniczymi został odroczony do 2025 r.

– Oznacza to, że podatnicy do końca 2024 r. nie muszą się do niego stosować. W tym czasie nie będą też stosowane kary za brak takiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12389

Wydanie: 12389

Spis treści

Reklama

Zamów abonament