Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mimo inflacji polisy i abonamenty wciąż są popularne

07 października 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
Bojąc się kłopotów z dostępem do państwowej służby zdrowia, sięgamy po usługi prywatne
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Bojąc się kłopotów z dostępem do państwowej służby zdrowia, sięgamy po usługi prywatne

Sprzedaż polis i abonamentów zdrowotnych wciąż rośnie. Te pierwsze mają już prawie 4 mln osób. W pierwszym półroczu wydały na nie prawie 550 mln zł.

Obawy o zdrowie i dostęp do państwowej medycyny, spotęgowane pandemią, wciąż napędzają sprzedaż ubezpieczeń i pakietów zdrowotnych. Nie rezygnujemy z nich mimo powszechnej drożyzny i szalejącej inflacji, pustoszącej nasze budżety domowe.

Pół miliarda z okładem

Polska Izba Ubezpieczeń podliczyła właśnie, że w pierwszych sześciu miesiącach 2022 r. składka przypisana brutto w ubezpieczeniach zdrowotnych sięgnęła 548,8 mln zł. W całym zeszłym roku było to 1,080 mld zł. Liczba posiadaczy polis zdrowotnych wzrosła w tym roku, w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, o 11,6 proc., do 3,951 mln.

PIU ocenia, że trwająca prawie trzy lata pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na zdrowie Polaków. Przez reorganizację i skupienie się szpitali i przychodni na pacjentach zakażonych koronawirusem, zamykanie innych oddziałów, przekładanie planowych zabiegów i operacji, a także lęk pacjentów przed kontaktem z placówkami ochrony zdrowia pogorszył się ogólny stan zdrowia mieszkańców...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12389

Wydanie: 12389

Spis treści

Reklama

Zamów abonament