Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej informacji w aktach osobowych

30 marca 2023 | Kadry i Płace | Sławomir Paruch Anna Kencel

Po dostosowaniu dokumentacji pracowniczej do wymogów nowych przepisów o kontroli trzeźwości, nadszedł czas na uwzględnienie tych o pracy zdalnej.

W 2019 r. pracodawcy musieli przeorganizować sposób prowadzenia akt osobowych i zacząć gromadzić dodatkowe dokumenty związane ze stosunkiem pracy. Teraz na horyzoncie pojawiły się kolejne zmiany, tym razem wynikające z wprowadzenia do kodeksu pracy przepisów o kontroli trzeźwości pracowników i o pracy zdalnej. To jednak nie koniec. Niedługo wejdą w życie regulacje w zakresie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy i work-life balance.

Kontrola trzeźwości

Część zmian z rozporządzenia MRiPS z 6 marca 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej weszła już w życie. Od 21 marca 2023 r. akta osobowe pracowników wzbogaciły się o część E, w której powinny się znaleźć informacje dotyczące kontroli trzeźwości pracownika lub kontroli na obecność w jego organizmie środków działających podobnie do alkoholu – przeprowadzonego przez pracodawcę lub uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego. Przy czym dotyczy to tylko tych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament