Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdalna praca ułatwia cyberprzestępcom życie

30 marca 2023 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Lawinowo rośnie liczba cyfrowych ataków szyfrujących dane i wymuszających okup. 22 proc. firm już co najmniej czterokrotnie stało się ofiarą ransomware.

Praca zdalna sprzyja skutecznym uderzeniom w firmowe sieci – jak wynika z najnowszych danych Fortinetu, już ponad 60 proc. przedsiębiorstw doświadczyło naruszenia bezpieczeństwa z tego powodu. Nic dziwnego, że aż 65 proc. Polaków martwi się o bezpieczeństwo w sieci. Statystyki ClickMeeting wskazują, że co trzeci z nas nie zna jednak żadnych narzędzi zabezpieczających. A hakerzy czyhają w każdym zakątku internetu. Google właśnie podał, że w ub.r. usunął 165 mln reklam, które były przykrywką dla kampanii polegających na rozprzestrzenianiu złośliwego oprogramowania.

Pracownik jest najsłabszym ogniwem

W niezwykle szybkim tempie rośnie liczba ataków szyfrujących dane i wymuszających okup – alarmują eksperci Veeam. Wyliczyli, że 83 proc. firm z naszego regionu doświadczyło problemów tego typu, a w 22 proc. przypadków stało się to co najmniej czterokrotnie (przy czym ok. połowy danych w takich wypadkach nie udało się odzyskać). Badania pokazują, że cyberataki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament