Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowe bliźniaki logistyków

30 marca 2023 | Logistyka (2) + Komunikaty (2) | Robert Przybylski

Cyfrowe bliźniaki logistykówCyfrowe światy są wielką szansą dla logistyki, ale niosą też zagrożenia..

Z badań agencji Gartner wynika, że dwóch na trzech dyrektorów finansowych planuje zwiększenie wydatków na IT w tym roku. Wśród ekspertów 80 proc. wskazuje automatyzację jako najlepszy sposób zwiększenia efektywności firmy. Jednocześnie, jak wynika z Barometru Polskiego Rynku Pracy Personnel Service, 77 proc. Polaków nie zna nikogo, kto straciłby pracę w związku z wdrożeniem automatyzacji. RPA (Robotic Process Automation) odpowiada za automatyzację powtarzalnych, monotonnych zadań. Może to być np. odczytanie maila i wpisanie danych do systemu.

Biorąc pod uwagę automatyzację, warto zwrócić uwagę na zagrożenia, w tym cyberatakami. – W ostatnich czterech latach nasilił się nacisk na zabezpieczenia. Bezpieczeństwo jest na pierwszym planie, wiele firm doświadczyło ataków hakerskich i klienci zwracają uwagę na bezpieczeństwo. W 2022 roku wdrożyliśmy system zarządzania bezpieczeństwem danych oraz uzyskaliśmy certyfikat ISO 27001 i dzięki temu pozyskaliśmy klientów – podkreśla Edyta Staszczyk, menedżer wsparcia operacji logistyki kontraktowej, Raben Logistics Polska.

Brak rąk do pracy

Ponad połowa polskich kierowników uważa, że automatyzacja spowoduje wzrost zatrudnienia, zmieniając jednocześnie rolę pracowników produkcyjnych i ich profil kompetencyjny. Zarazem technologia staje się coraz skuteczniejszym sposobem na rozwiązanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament