Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Panie podbijają branżę

30 marca 2023 | Logistyka (2) + Komunikaty (2) | Robert Przybylski

Kobiety uważają, że mają potencjał przywódczy, i chcą w większym stopniu zaistnieć w logistyce na stanowiskach kierowniczych.

ROBERT PRZYBYLSKI

Wydawałoby się, że branża TSL (transport, spedycja, logistyka) jest mocno zmaskulinizowana, jednak w rzeczywistości odsetek kobiet w niej pracujących sięga 47 proc. ogółu zatrudnionych. Kobiety są także właścicielkami i przywódcami firm.

Przykładem mogą być: Halina Langowska, prezes Langowski Logistics, Małgorzata Lepa, wiceprezes Nautiqus, Laura Hołowacz, prezes CSL Internationale Spedition, nagrodzona wieloma tytułami, w tym Człowiekiem Roku 2020 w konkursie „Rzeczpospolita TSL Award”. Zaczynała karierę w branży TSL w C. Hartwig, Cargo Service oraz ATS Internationale Spedition, w roku 1998 decyduje się na podjęcie samodzielnej działalności gospodarczej. Od podstaw stworzyła firmę CSL Internationale Spedition. Jest bardzo aktywna i ceniona w lokalnej społeczności, w 2012 roku kupiła mocno zdewastowany zabytkowy budynek na Łasztowni, Starą Rzeźnię. Gruntownie odrestaurowany...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament