Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Magazyny przyszłości to idealne połączenia automatyki

30 marca 2023 | Logistyka (2) + Komunikaty (2) | rp.pl

i umiejętności personeluPatrick Bellart, Robotization and Automation Director, FM Logistic, mówi o korzyściach z robotyzacji logistyki.

Co zmusza do automatyzacji: demografia, konieczność zwiększenia wydajności, bezpieczeństwo?

Patrick Bellart:

Jak wskazuje nasz najnowszy raport „Automatyzacja magazynów katalizatorem wydajności biznesu”, czynników napędzających automatyzację magazynów jest wiele. Dla większości badanych firm istotne jest znalezienie rozwiązań na optymalizację procesów i zwiększenie efektywności operacyjnej tak, aby móc jak najlepiej odpowiedzieć na współczesne oczekiwania konsumentów, pracowników i rynku. Osiągnięcie tych celów umożliwia właśnie zautomatyzowanie procesów logistycznych. Aż 94 proc. respondentów wskazało poprawę wydajności i dokładności realizacji zamówień oraz udoskonalenie obsługi klientów jako najważniejsze przesłanki zachęcające do wdrożenia tego typu rozwiązań. W sektorze e-commerce ważnym czynnikiem jest także potrzeba ograniczenia błędów w realizacji zamówień – taką odpowiedź wybrało aż 88 proc. badanych. Wykorzystanie robotów pozwala także na zminimalizowanie powtarzalnych, uciążliwych zadań i w ten sposób znacząco podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy. Jest to niezwykle istotny czynnik dla magazynów obsługujących tradycyjne kanały sprzedaży.

Czy obsługa e-handlu jako pierwsza trafia do automatyzacji?

Zdecydowanie tak, wynika to z kilku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament