Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko jasne, żegnamy zimę

30 marca 2023 | Sport | Krzysztof Rawa
Halvor Egner Granerud Puchar Świata wygrał drugi raz, poprzednio w sezonie 2020–2021
autor zdjęcia: AFP
źródło: Rzeczpospolita
Halvor Egner Granerud Puchar Świata wygrał drugi raz, poprzednio w sezonie 2020–2021

Czas na ostatnie loty i zakończenie Pucharu Świata. Kryształowe Kule odbiorą w Planicy Norweg Halvor Egner Granerud i Austriacy. Polacy też będą skakać, ale raczej dla zabawy.

Będzie jak zawsze: trzy dni świętowania finału zimy ze skokami – najpierw konkurs indywidualny na Letalnicy, potem drużynowy i w tę ostatnią niedzielę pożegnalne zawody dla 30 najlepszych w Pucharze Świata.

Wyjątkowo późny, kwietniowy finał rekordowo długiego sezonu będzie miał być może kłopoty z pogodą. Ale w cieniu Triglava, najwyższego szczytu Słowenii, jest na to od lat tylko jedna rada: skacze się możliwie wcześnie, gdy słońce nie roztapia jeszcze rozbiegu, a wiatr nie hula wokół zeskoku tak, jak to zazwyczaj robi z wieczora.

Walki o Kryształowe Kule już prawie nie będzie, bowiem prawo do głównego trofeum od dawna zapewnił sobie mistrz Turnieju Czterech Skoczni i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud, deklarując przy okazji, że skoro poprzednie dwa charakterystyczne kryształy poszły na półki do dziadków, to ten trzeci odda rodzicom, by i oni mieli pamiątkę.

Drugi na podium stanie Stefan Kraft, trzeci zapewne Anze Lanisek, jeśli w dwóch indywidualnych konkursach lotów w Planicy zdobędzie więcej niż 73 punkty, co oznacza, że do wyprzedzenia Dawida Kubackiego wystarczy mu np. jedno drugie miejsce albo piąte i dziewiąte.

Najlepszą drużyną tej zimy zostali Austriacy, to też wiadomo. Zdobędą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament