Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powiało wiosną w mieszkaniówce

30 marca 2023 | Ekonomia i rynek | Adam Roguski
źródło: Rzeczpospolita

Mniejszy lub większy, ale jednak optymizm przebija z wypowiedzi menedżerów giełdowych firm deweloperskich podczas konferencji wynikowych. Widać wzrost aktywności klientów, a z poprawy koniunktury skorzystają duzi gracze.

Wyniki finansowe za 2022 r. wynikami, ale uwagę inwestorów podczas konferencji spółek deweloperskich przykuwa to, co menedżerowie mówią o bieżącej sytuacji i najbliższej przyszłości. Z deklaracji bije większy lub ostrożniejszy, ale jednak optymizm. Giełdowy indeks WIG-nieruchomości podchodzi już pod 3 tys. pkt, jest więc o 29 proc. powyżej dołka z października.

Czekając na poprawę

– Sytuacja rynkowa poprawiła się. Uważamy, że zapoczątkowany na przełomie grudnia i stycznia trend będzie kontynuowany – powiedział Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment, nawiązując do danych o wzroście sprzedaży mieszkań po bardzo słabym III kwartale ub.r. Już za kilka dni deweloperzy zaczną podawać, jaką sprzedaż osiągnęli w I kwartale br.

– Na rynku aktywni są nie tylko nabywcy gotówkowi, ale także ci posiłkujący się kredytem. Dla deweloperów to dobry moment na uruchamianie inwestycji – dodał Drozd....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12534

Wydanie: 12534

Spis treści
Zamów abonament