Miliardy na inwestycje w nowe linie tramwajowe
Rozwój komunikacji tramwajowej będzie wpływał nie tylko na zachowania i przyzwyczajenia mieszkańców, ale także na rozwój urbanistyczny miast.
Kilka miliardów złotych warte są łącznie inwestycje tramwajowe realizowane w największych polskich miastach. Samorządy wykorzystują unijne dofinansowanie, by wymienić tabor, ale przede wszystkim rozbudować infrastrukturę o nowe możliwości połączeń. Obecny oraz przyszły rok będą pod tym względem znaczące.
Nowe możliwości podróżowania zyskali właśnie mieszkańcy Wrocławia, gdzie z początkiem września otwarto trasę autobusowo-tramwajową na Nowy Dwór. Na tę gigantyczną inwestycję, kosztującą 390 mln zł, składają się m.in. kilometry nowych torów tramwajowych i trakcji, ponadto przystanki, chodniki, przebudowana jezdnia, przejścia i ścieżki rowerowe oraz dwa wiadukty. Blisko połowa kosztów, przeszło 180 mln zł, pochodziła z funduszy unijnych.
Blisko do przystanku
– To kluczowy projekt, umożliwiający bardziej efektywny i płynny przepływ komunikacji miejskiej, a także ważny krok w rozwoju infrastruktury transportowej we Wrocławiu – zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. 7-kilometrowa trasa łączy duże osiedle z centrum miasta. Prowadzi z pl. Orląt Lwowskich przy Dworcu Świebodzkim ulicami Marchijską, Robotniczą, Strzegomską aż do ulicy Rogowskiej i pętli przy stacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta