Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opozycja ma większość pierwszy raz od miesięcy

11 września 2023 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska

Mimo że poparcie dla KO lekko spada, opozycja może liczyć na nieznaczną przewagę w liczbie mandatów nad PiS i Konfederacją. Partia Mentzena spada na piąte miejsce.

Pierwszy powakacyjny sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” i radia RMF FM przynosi istotne zmiany w kolejności partii politycznych startujących w wyborach 15 października.

6 września upłynął termin rejestracji list i komitetów wyborczych. PKW zarejestrowała sześć list: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Konfederacja, Trzecia Droga, Lewica i Bezpartyjni Samorządowcy. Pomiar przeprowadzony w dniach 8–9 września wskazuje na wyraźnie zauważalne zmiany w poparciu dla startujących ugrupowań.

Nie dotyczy to jednak PiS. W porównaniu z sondażem sprzed dwóch tygodni (25–26 sierpnia) partia Jarosława Kaczyńskiego traci 0,2 punktu procentowego, co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12670

Wydanie: 12670

Spis treści

Reklama

Zamów abonament