Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe morskie jednostki rakietowe polską tarczą na Bałtyku

11 września 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
źródło: Rzeczpospolita

Cieszy mnie, że po tak wielu latach od naszego pierwszego, a następnie drugiego kontraktu na dostawy dla pierwszej MJR poziom zaufania do nas jest na najwyższym poziomie – mówi Krystian Chmielewski, Executive Vice President of Business Development, Kongsberg Defence & Aerospace.

Zacznijmy od tematów oczywistych. Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego dowiedzieliśmy się, że Marynarka Wojenna wzbogaci się o dwie nowe Morskie Jednostki Rakietowe, do których wyposażenie dostarczy spółka Kongsberg Defence & Aerospace. Dwa nowe MJR, czyli co dokładnie?

Na początku chciałbym podkreślić, że bardzo cieszymy się, że tak się właśnie stało. Podpisane umowy to efekt wieloletniej pracy i współpracy zarówno z polskim przemysłem obronnym, jak i Ministerstwem Obrony Narodowej. Cieszy mnie, że po tak wielu latach od naszego pierwszego, a następnie drugiego kontraktu na dostawy dla pierwszej MJR poziom zaufania do nas jest na najwyższym poziomie.

Podpisana umowa, tak jak pan wspomniał, dotyczy wyposażenia dla dwóch nowych Morskich Jednostek Rakietowych, a ich konfiguracja będzie tożsama z obecną, która znajduje się na wyposażeniu Marynarki Wojennej. System składać się więc będzie z wyrzutni rakietowych, wozów dowodzenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12670

Wydanie: 12670

Spis treści

Reklama

Zamów abonament