Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na stacjach nie będzie drożej

11 września 2023 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman

Brak podwyżek to konsekwencja stosunkowo niskich cen w hurcie, ale tylko paliw pochodzących z krajowej produkcji. Obecna sytuacja może się zmienić po wyborach.

W ubiegłym tygodniu ceny większości paliw na polskich stacjach spadły, mimo że analitycy przewidywali ich zwyżki. I tak 6,43 zł kosztował średnio diesel, 6,6 zł – benzyna Pb95 i 2,82 zł – autogaz. Według Jakuba Boguckiego, analityka rynku paliw e-petrol.pl, kierowcy mniej płacą na stacjach, gdyż stosunkowo niskie ceny obowiązują w hurcie. Tym samym stacje mają przestrzeń do ich utrzymywania na dotychczasowym poziomie. – Czy sytuacja taka będzie trwała, trudno zgadywać, biorąc pod uwagę, że ropa nam drożeje, a złoty słabnie. To w końcu od siły waluty zależy to, w jakich cenach kupowany jest surowiec – mówi Bogucki. W piątek kurs ropy Brent przekraczał 90 USD za baryłkę i był najwyższy od listopada ubiegłego roku. Z kolei kurs...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12670

Wydanie: 12670

Spis treści

Reklama

Zamów abonament