Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas biegów i dobrej zabawy

11 września 2023 | Sport | Łukasz Majchrzyk
autor zdjęcia: tomasz szwajkowski
źródło: Rzeczpospolita
autor zdjęcia: JACEK DENEKA
źródło: Rzeczpospolita

Piwniczną-Zdrój po raz kolejny opanowali biegacze. Amatorzy mniej lub bardziej ekstremalnego wysiłku ruszyli na trasy, a kibice mogli posłuchać zespołów ludowych na Festiwalu Lachów i Górali.

To już tradycja, że na początku września ci, którzy kochają bieganie i góry – a te miłości często idą w parze – pojawiają się w Piwnicznej-Zdroju. Dzięki pomysłowi Zygmunta Berdychowskiego, a zwłaszcza jego ciepłym uczuciom wobec gór oraz biegania, powstał festiwal, który co roku przyciąga na południe Polski całe rodziny.

Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie, a do startu – wbrew pozorom – nie trzeba się przygotowywać przez cały rok. Decyzję można podjąć spontanicznie, w ostatniej chwili, szukając pomysłu na ciekawy weekend.

Dla tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem po górach, są konkurencje rozgrywane w okolicach miasteczka festiwalowego na dystansie kilkuset metrów. Są też próby dla całych rodzin, w szpilkach albo krawacie, czyli biegi przebierańców. Mogą wystartować także dzieci, podzielone na kategorie wiekowe.

Są również dystanse dla tych, którzy wolą się zmęczyć, a może wręcz spróbować przekroczyć granice własnych możliwości, mierząc się z górami. Trenują i startują, żeby wygrać. Dla nich są Koral Maraton czy Biegi 7 Dolin – na dystansach 36, 61 i 100 kilometrów. Nawet oni często przybywają jednak do Piwnicznej całymi rodzinami. Biegają, a bliscy mogą spędzić kilka dni w pięknej okolicy i dobrze się bawić.

Bieg, ból, pot i łzy

Gości i uczestników festiwalu było...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12670

Wydanie: 12670

Spis treści

Reklama

Zamów abonament